Nemzetközi sikerek a hétvégi világkupákon

Sportlövőink Limában, míg úszóink Berlinben folytatták nemzetközi versenyzésüket. A világkupákon ez alkalommal se maradtak el a magyar sikerek, nagyszerű eredményekkel tértek haza parasportolóink.

A perui parasportlövő versenyen, SH1 kategóriában, P2 10m női légpisztolyban Dávid Kriszta az elődöntő megnyerésével, 9 kör előnnyel (574) várhatta folytatást. A tokiói kvótával rendelkező sportolónk a fináléban szintén remekül teljesített, dobogós helyen végezve bronzérmet szerzett a magyar csapat számára. A folytatásban P3 25m mix pisztolyban 5., P4 50m mix pisztolyban pedig 7. pozícióban zárta perui szereplését.

A magyar válogatott férfi tagjai közül, szintén SH1 kategóriában, P1 10m férfi légpisztoly versenyszámban Gurisatti Gyula hatodik lett, a mindössze 17 éves Rescsik Csaba pedig egyéni csúcsot lőtt R6 50m mix puska fekvő kategóriában.

Ezzel párhuzamosan, a világ másik pontján, Németországban paraúszóink több számban is diadalmaskodtak. A berlini vk-n Pap Bianka 400m vegyesen, Száraz Evelin pedig 200m mellen állított fel új világcsúcsot kategóriájukban. A különböző besorolási kategóriák versenyzőinek eredményeit pontozásos rendszerrel átszámítva együtt értékelték, amely alapján Illés Fanni 400m vegyesen aranyérmes, míg Szabady Ádám 100m háton bronzérmes lett.