Értékes pontokat szereztek a magyar kerekesszékes vívók Lengyelországban

Hazánk sportolói erős mezőnnyel szemben küzdöttek a varsói világkupán július 6. és 9. között. A tornán a mieink egy ezüst- egy bronzérem és több dobogó közeli helyezés megszerzésével erősítették paralimpiai ranglistás pozícióikat.

A férfi kardozók A kategóriás versenyén Osváth Richárd jó formában versenyzett és egészen a döntőig jutott. Az aranyéremért kiélezett küzdelmet folytatott a párbajtőrben paralimpiai bajnok brit Gilliver Piers-szel, aki ezúttal 15:12-re győzni tudott, így pedig a debreceni paralimpikon második helyezett lett. A hölgyek párbajtőr A kategóriájú versenyében Veres Amarilla is érdekelt volt. Az UTE paralimpiai bajnokát a fegyvernem későbbi vk-győztese, a kínai Chen Yuandong 15:7 arányban győzte le az elődöntőben, így Amarilla bronzérmesként végzett.

Veres Amarilla az egri kerekesszékes vívó világkupán (Fotó: MPB)

A női párbajtőr, valamint férfi tőrcsapat is közel került a dobogóhoz, azonban nem jött össze számukra a bravúr. A Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Mező Boglárka és Veres Amarilla négyeséből összeállított csapat az ukránoktól 45:37-re, míg Gergely István, Osváth Richárd, Török Róbert, Zsolnai Sándor kvartettje a britektől 45:38-ra kapott ki a bronzmérkőzésen.

A magyar válogatott október 2-8. között utazik az olaszországi Terni városába, ahol a sportág világbajnokságát rendezik meg, ezáltal pedig tovább folytatják a paralimpiai kvalifikációs pontszerzést.