Száraz Evelin újabb medált szerzett a madeirai paraúszó Eb-n

A Funchal városában zajló nemzetközi versenyen Száraz Evelin 100 méteres mellúszásban (SB6) ezüstérmet szerzett, míg Pap Bianka és Konkoly Zsófia hajszállal maradtak le a dobogóról versenyszámaikban.

Száraz Evelin tovább gyarapította érmeinek számát: a Vasas SC paralimpikonja 100 méteres mellúszásban második, ezüstérmet jelentő helyen végzett 1:40.40-es időeredménnyel. A fiatal sportoló 100 méter gyorson bronzérmesként zárt az Eb-második versenynapján.

Pap Bianka 100 méteres gyorsúszásban (S10) másodikként jutott a fináléba (1:03.15). A folytatás izgalmas véghajrát hozott, a Vasas SC paralimpiai bajnoka negyedikként csapott célba (1:01.81) két tizeddel lemaradva az előtte végző olasz Alessia Scortechini-től (1:01.64). A magyar úszó korábban egy ezüstérmet szerzett 400 méter pillangóban, míg 200 méter vegyesen bronzérmes lett.

Konkoly Zsófia összesítésben a harmadik legjobb idővel végzett a 100 méteres hátúszás (S9) előfutamban (1:16.08), majd a kiélezett párharcot hozó fináléban hatszázaddal maradt le a bronzéremről (1:14.47) a horvát Emma Mecic mögött (1:14.41). A paralimpiai bajnok korábban 100 méteres pillangóúszásban egy aranyat, míg 200 méteres vegyesúszásban és 400 méteres gyorsúszásban egy-egy ezüstérmet szerzett a madeirai Európa-bajnokságon.

A péntek esti döntőkben Adámi Zsanett 50 méter háton negyedik (1:29.77), Iván Bence 100 méter mellen ötödik (1:30.56) lett.

A Funchal városában zajló paraúszó Európa-bajnokság április 27-ig tart, és hazánkat kilenc sportoló képviseli. A magyar delegáció három nap alatt összesen kilenc érmet (egy aranyat, öt ezüstöt és három bronzot) szerzett a kontinensviadalon.

További információk az esemény hivatalos weboldalán elérhetők: Madeira 2024 Para Swimming European Open Championships (paralympic.org)

Hazánk sportolói eddig 21 kvótát szereztek a párizsi paralimpiai játékokra: hetet úszásban, négyet-négyet kajak-kenuban és asztaliteniszben, kettőt sportlövészetben, egyet-egyet atlétikában, íjászatban, díjlovaglásban és kerékpárban. A paralimpiai mozgalom legfontosabb eseményét 2024. augusztus 28. és szeptember 8. között rendezik meg.

Fotó: World Para Swimming, Magyar Paralimpiai Bizottság