A berlini világkupán jeleskedtek a magyar paraúszók

A német fővárosban május 30. és június 2. között rendezték meg a sportág következő világkupaversenyét, ahol összevont sérültségi kategóriákban versenyezhettek a résztvevők. Hazánk válogatottja a pár héttel korábban elért Európa-bajnoki sikereket követően folytatta a nemzetközi versenyzést, és számos kecsegtető időeredményt ért el.

Az idei kontinensviadal legeredményesebb versenyzője, Konkoly Zsófia (S9) több versenyszámban is megmérette magát. A pécsiek kiválósága főszámainak összesített eredményei alapján 100 méteres pillangóúszásban hatodikként (1:08.74), 400 méteres gyorsúszásban kilencedikként (4:48.55), míg 100 méteres hátúszásban 14.-ként (1:16.10) csapott a célba.  A paralimpiai bajnok emellett érdekelt volt 50 méter gyorson (31.77), 50 méter háton (35.48), 50 méter pillangón (31,93) és100 méter gyorson (1.06.23) is.

A szintén paralimpiai bajnok Pap Bianka (S10) valamennyi fő versenyszámában remekelni tudott, így 200 méter vegyesen ötödik (2:31.67), 400 méter gyorson ugyancsak ötödik (4:38.85), 100 méter háton a B döntőben első (1:10.07), 100 méter gyorson szintén a B döntőben második (1:03.31) lett összesítésben. A Vasas SC úszója még 200 méteres gyorsúszásban is érdekelt volt, ahol a B döntőben elsőként (2.13:98) végzett.

Az idei Európa-bajnokságon ezüstérmet szerző Illés Fanni (SB4) ugyan elindult 100 méteres mellúszásban, azonban az előfutamban összesítésben elért 14. helyezést (2:02.52) követően betegség miatt visszalépett a versenyzéstől.

A világbajnoki bronzérmes és Európa-bajnoki ezüstérmes Száraz Evelin (SB6) 100 méter mellen elsőként zárta a B döntőt (1:41.54), majd összesítettben hatodik lett a 400 méteres gyorsúszás (6:03.68) fináléjában.

Az Európa-bajnoki ezüstérmes Iván Bence (S6) 100 méter mellen és 200 méter vegyesen is B döntőbe jutott. Előbbi versenyszámban összesítésben nyolcadik (1:31.56), utóbbiban pedig harmadik (2:55.42) lett Berlinben.

A tokiói paralimpián is versenyző Payer Kata (S9) több számban is rajthoz állt, legnagyobb sikerét 200 méteres gyorsúszásban érte el, amelyben összesítésben 27. helyen végzett 2:37.45-ös időeredménnyel.

A paraúszók világkupa-sorozata június 7-én tovább folytatódik a franciaországi Limoges városában, ahol hazánkat Hotz Csenge világbajnoki bronzérmes úszó fogja képviselni.

Fotó: World Para Swimming