A kajakos Kiss Péter Pál paralimpiai rekorddal védte meg címét KL1 200 méteren

A magyar klasszis KL1 200 méteren klasszis teljesítménnyel diadalmaskodott és 44.55 másodperces paralimpiai csúccsal ért célba. A BHSE versenyzője ezen sikerével megvédte bajnoki címét és második alkalommal végzett a dobogó legfelső fokán a játékok történetében.

Fotó: Szalmás Péter / MPB

A 21 éves világ- és Európa-bajnok sportoló az előfutamban már remekelni tudott és összesítésben elsőként jutott tovább a fináléba. A szombat délelőtti döntőben tökéletesen rajtolt és vette át a vezetést, amit nem is engedett kicsúszni a kezéből. Második helyen a brazil Luis Carlos Cardosa (46.42), a harmadik helyen pedig a francia Remy Boulle (47.01) végzett.

Nagyon vártam már a versenyt ki is tudtam pihenni magam, éreztem hogy ez jó lesz, már tegnap is volt egy ilyen érzésem. A sérülésem miatt próbáltam óvatosabb rajtot venni aztán jó volt a váltás, éreztem hogy kell az a ritmusváltás” – mondta el a futam után a kétszeres paralimpiai bajnok

A szám másik magyar kajakosa, a Rióban ezüstérmes Suba Róbert ugyancsak remekül versenyezve negyedik lett .