Menüpontok

Pap Bianka és Konkoly Zsófia is címvédőként versenyez, továbbá vízre szállnak a kajak-kenusok és szoríthatunk atlétikában és vívásban is a magyaroknak - Párizs2024 9. nap

Pap Bianka és Konkoly Zsófia is címvédőként lesz érdekelt a mai napon. A kajak-kenusok megkezdik paralimpiai szereplésüket, miközben a vívók egyéni párbajtőrben lesznek érdekeltek. Emellett szurkolhatunk a magyaroknak asztaliteniszben, atlétikában és kerékpárban is.

KEREKESSZÉKES VÍVÁS (Grand Palais)
LEGJOBB 32
09:00: női párbajtőr A kategória legjobb 32 között: Krajnyák Zsuzsanna 15-7 Nakprasit Duean (THA);

NYOLCADDÖNTŐ
09:40: férfi párbajtőr B kategória nyolcaddöntő: Tarjányi István 9-15 Jie Zhang (CHN);
11:10: női párbajtőr A kategória nyolcaddöntő: Veres Amarilla 15-10 Kinga Drozdz (POL);
11:10: női párbajtőr A kategória nyolcaddöntő: Krajnyák Zsuzsanna 12-15 Gemma Collis (GBR);

NEGYEDDÖNTŐ
13:10:női párbajtőr A kategória nyolcaddöntő: Veres Amarilla 15-7 Gemma Collins (GBR);

ELŐDÖNTŐ
15:10:női párbajtőr A kategória elődöntő: Veres Amarilla 13-15 Hyo Kyeong Kwon (KOR);

VIGASZSÁG
11:40: férfi párbajtőr B kategória vigaszság 1. kör: Tarjányi István 4-15 Amelio Castro (RTP);
13:10: női párbajtőr A kategória vigaszság 2.kör : Krajnyák Zsuzsanna 14-15 Kinga Drozdz (POL);
15:50: női párbajtőr A kategória vigaszság 3. kör: Veres Amarilla - Marta Fidrych (POL);

Fotó: Szabó Miklós / Nemzeti Sport

KERÉKPÁR (Clichy-sous-Bois)
09:30: Wermeser Zsombor (C5) férfi országúti mezőnyverseny;
A magyar kerékpáros 14. lett a mezőnyversenyben. „Nagyon nehéz volt a pálya, technikailag és fizikailag is, várható volt, hogy darabokban lesz a mezőny, nagyon erős volt mindenki. Az első kör végén előttem egy szűk kanyarban ketten összeakadtak, balról kerültem, de éreztem, hogy a mögöttem lévő srác nyomja az én hátsó kerekemet, el is esett sajnos. Ráadásul ekkor elöl pont akcióztak, mi meg fennakadtunk erre lehetetlen volt felérni” – mesélte Wermeser Zsombor, akinek ezt követően még néhány kör erejéig sikerült az egyéni időfutam-bajnok holland versenyző kerekét elkapni, de miután arról leszakadt, lényegében szólóban versenyzett, ez nyilván jelentősen hátráltatta. „Örülök, hogy itt voltam, jól sikerült a felkészülés. Ez a mezőnyverseny nyilván lutri volt, erre nem tudok mit mondani. Az 1000 méter és az egyéni időfutam teljesen jó volt, annak örültem, a 4000 méteren sajnos kicsit gyengébb napom volt, de összességében teljesen elégedett vagyok a paralimpiával” – foglalta össze Wermeser, aki a játékok után már készül is a két hét múlva kezdődő világbajnokságra.

ÚSZÁS (Paris La Défense Aréna)
10:10: Pap Bianka (S10) női 100 m hát, előfutam;
A Vasas SC úszója rettentő magabiztos úszást követően elsőként jutott tovább a döntőbe 1:08.60-as időeredménnyel.

10:39: Konkoly Zsófia (S9) női 100 m pillangó, előfutam;
A pécsi paralimpiai bajnok összesítésben a második legjobb időeredménnyel, 1:07:80-al kvalifikálta magát a kora esti fináléba.

17:40: Száraz Evelin (S6) női 400 m gyors, döntő;
A Vasas SC fiatal paralimpikonja a nyolcadik helyen végzett a paralimpián.

18:12: Pap Bianka (S10) női 100 m hát, döntő;
Pap Bianka fantasztikus úszással elsőként csapott a célba és védte meg paralimpiai bajnoki címét 1:07.97-es úszásával.

18:41: Konkoly Zsófia (S9) női 100 m pillangó, döntő;
A pécsi úszó ismételten tarolt Párizsban, megszerezte harmadik érmét, ami ezúttal egy ezüstérem. A magyar delegáció egyik, ha nem a legsikeresebb sportolója 1:06.79-es időeredménnyel ért célba.

Fotó: Lénárt Márton / MPB

ATLÉTIKA (Stade de France)
10:00: Luterán Petra (T47) női távolugrás, döntő;
Luterán Petra paralimpiai ezüstérmes 5.85 méteres ugrásával, amely egyben számára egyéni csúcsot is jelent.
„Nagyon örülök. Megvan az egyéni csúcs, 585 centiméter ráadásként a hatodik ugrásra és a második hely. Azért ezt álmomban nem gondoltam volna. Ahogy mondtam előzőleg is, egyéni csúcsot szerettem volna ugrani, és majd meglátjuk az mire. Ezüstérem lett belőle, szóval nagyon örülök neki.” A T47-es kategória távolugró döntőjében Petra kétszer is megugrotta egyéni legjobbját egy igazán fókuszált finálét versenyezve. „Először 581 centiméter, én már annak is nagyon örültem. Azzal úgy voltam, hogy jó, én azért jöttem, hogy megjavítsam az egyéni csúcsom és még azért pakoljunk rá egy kicsit ha lehet. Az utolsó ugrásra jött az 585 centiméter! Nekem ez hatalmas meglepetés volt, egy hatodik ugrás, akkor már eléggé el vagyunk fáradva, én is éreztem magamon, de jó volt a deszkafogás is, és új egyéni csúcs. Odamentem az utasugrás után édesapámhoz, és kérdeztem, hogy hányadik lettem, és mondta, hogy második. Akkor tudtam meg.” Első döntőjét, a 400 méteres síkfutás negyedik helyét még a televízióból figyelte édesapja, Luterán László. A távolugrás döntőjét viszont már a helyszínen. Ez megtervezni sem lehetett volna jobban. „Hát nehéz lett volna… Nekem nagyon sokat segített, már csak a jelenléte is. Adott persze instrukciókat, hogy merre vigyem a jelemet, nekifutást, hogy igazítsam, de szerintem, ha egy mesét mond, már az is megnyugtat, mert tényleg annyira összeszokott csapat vagyunk. Már a jelenléte is biztonságot ad nekem és jobban bízom magamban. Nagyon örülök, hogy itt volt ma!”

10:58: Biacsi Ilona és Biacsi Bernadett (T20) női 1500 m síkfutás, döntő:
Biacsi Ilona 4:54.41-es időeredménnyel 7., Biacsi Bernadett 5:00.12-es eredménnyel 8. helyen futott célba az 1500 méteres síkfutás délelőtti fináléjában.

21:37: Ekler Luca (T38) női 400 m síkfutás, előfutam;

Fotó: Víg Johanna / MPB

KAJAK-KENU (Vaires-sur-Marne)
10:00: Kiss Péter Pál és Suba Róbert férfi KL1 200 m, előfutam;
Kiss Péter Pál összesítésben a legjobb futam eredménnyel került a döntőbe, míg Suba Róbertnek a közepfutamban kell versenyeznie a fináléba jutásért.

10:10: Kiss Tibor férfi KL2 200 m, előfutam;
Tibor negyedikként ért célba a futamában és középfutamban folytathatja a szereplését.

10:20: Boldizsár Dalma női VL2 200 m, előfutam;
Az élete első paralimpiáján szereplő magyar lány a középfutamban folytatja a paralimpiai szereplését.

11:35: Varga Katalin Eszter és Boldizsár Dalma női KL2 200 m, előfutam;
Varga Katalin elsőként jutott tovább a futamából, így biztosan döntőzni fog. A szegedi versenyző összesítésben második lett a mezőnyben. Boldizsár Dalmának a középfutamban kell megmérettetni magát ahhoz, hogy a fináléba kerüljön.

Fotó: Szalmás Péter / MPB

11:45: Suba Róbert férfi VL2 200 m, előfutam;
Suba Róbert harmadikként haladt át a célvonalon, a középfutamban folytatja a paralimpia szereplést.

11:55: Molnár Nikoletta női KL3 200 m, előfutam;
Molnár Nikoletta negyedik helyen végzett az előfutamban, számára a középfutam a következő állomás a döntő felé.

ASZTALITENISZ (South Paris Arena)
13:00: WS9 női egyéni negyeddöntő: Szvitacs Alexa 3-2 Danielle Rauen (BRA);
Szvitacs Alexa hihetetlen mérkőzést követően jutott tovább az elődöntőben. A paralimpiai bronzérmes sportoló szinte a sírből hozta vissza a mérkőzését és nyerte azt meg.