Mocsári Bence világbajnoki hatodik paratriatlonban

Az október 18-án Torremolinosban megrendezett paratriatlon világbajnokságon a pécsi versenyző hatodik helyen ért célba a férfiak PTS5 kategóriájában.

A magyar versenyző azt követően állt rajthoz, hogy néhány héttel korábban Európa-bajnoki címet ünnepelhetett. Nagy reményekkel vágott neki a világbajnokságnak, azonban a közösségi médiában közzétett bejegyzésében elárulta, hogy hosszú és nehéz szezon van mögötte, nehéz volt felkészülni erre a viadalra.

A 24 éves triatlonista jól kezdte meg a rajtott a vízben és hiába próbált az élmezőnyben maradni, lemaradt a társaitól, végül az ötödik helyen ért ki a partra. Ezt a pozicíóját tartani tudta a kerékpáros szakasz alatt is, majd a futásnál egy hellyel hátrébb csúszott és hatodikként végzett 1:02:32-es időeredménnyel.

Fotó: Lénárt Márton / MPB