Menüpontok

Megszületett az első magyar kvóta a párizsi paralimpiára

A franciaországi Chateauroux városában rendezik meg a parasportlövők idei első világkupaversenyét, ahol hazánk fiatal sportolója, Rescsik Csaba országkvótát szerzett a 2024-es Paralimpiai Játékokra, R1 légpuska 10 méteres álló versenyszámában.

Az SH1R1 kategória 17 éves magyar résztvevője 614,8-es alaperedménnyel hetedik helyen jutott a döntőbe. A finálé is kiválóan sikerült a junior világcsúcstartónak, ahol végül ezüstéremmel zárta a viadalt. Az Európa-bajnoki bronzérmes versenyző ezzel Magyarország első kvalifikációját szerezte meg a XVII. Paralimpiai Játékokra, mind a sportág, mind hazánk számára.

A Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, Szabó László, korábbi várakozásait múlta ezzel felül a sportlövő, hiszen 814 nappal a párizsi játékok kezdetét megelőzően Magyarország kvótát szerzett.

A XVII. Paralimpiai Játékokat két év múlva, 2024-ben rendezik meg Párizsban, augusztus 28. és szeptember 8. között.

A világkupa versenyei tovább zajlanak a napokban, ahol a fiatal sportlövő mellett, a paralimpiai bronzérmes Dávid Krisztina is fegyvert fog ragadni.