Olimpiai és paralimpiai bajnokok, sportvezetők, valamint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) állandó magyar tagjának jelenlétében stratégiai megállapodást írt alá a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF) és a BOM a Magyar Sportért Alapítvány (BOM). Az együttműködés értelmében a BOM irodája a TF Főépületébe költözik, és a két szervezet több kiemelt programban segíti egymás tevékenységét. Az eseményen jelen volt a BOM két Berzeviczy-ösztöndíjas paralimpiai bajnoka, Ekler Luca és Kiss Péter Pál, valamint a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöke - egyben a BOM kuratóriumának tagja - Szabó László és az MPB főtitkára, Urr Anita is.
A megállapodást a TF Szenátusi termében prof. dr. Sterbenz Tamás, a TF rektora, valamint a BOM részéről a kuratórium elnöke, Szalay-Berzeviczy Attila látta el kézjegyével az alapítvány október 30-án megtartott kuratóriumi ülése alkalmával. Az együttműködés értelmében a BOM a Magyar Sportért Alapítvány, a Magyar Olimpiai Bizottsághoz és a Magyar Paralimpiai Bizottsághoz hasonlóan stratégiai partnere lesz a fennállásának 100. évfordulóját egy év múlva ünneplő Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemnek, amelyet Klebelsberg Kuno 1925-ben, Testnevelési Főiskolaként alapított.
„Közös ügyünk az olimpiai mozgalom támogatása Magyarországon, az olimpiai eredményesség elősegítése és a közös gondolkodás egy esetleges magyar olimpiai rendezésről – mondta el Sterbenz Tamás, a TF rektora. – Örülök, hogy a TF tradíciójához híven valóban a magyar sport tudásközpontja, amelyet az is bizonyít, hogy hamarosan a Magyar Olimpiai Bizottság és a BOM a Magyar Sportért Alapítvány is a XII. kerület szívében található TF kampuszra költözik, a Magyar Sportújságírók Szövetségének irodája és a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség mellé. A kettős karrier, az olimpiai rendezés, a közös képzések, konferenciák, a magyar sport szeretete fontos találkozási pont az együttműködés során, amely hasznos lesz mindkét fél és a hazai sportélet számára egyaránt” – mondta Sterbenz Tamás.
"Nem tudok a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem kampuszánál autentikusabb környezetet, ahol a BOM Alapítvány jelmondata, a "Tanulj, sportolj, írj történelmet", érzelmileg és tartalmilag jobban rezonál. Nem pusztán megtiszteltetés, de nehéz nagyobb szakmai elismerést elképzelni annál, minthogy a sporttudományok hazai fellegvára méltónak találta az elmúlt közel két évtizedben elvégzett munkája alapján a BOM Alapítványt arra, hogy befogadja falai közé és irodát biztosítson a főhadiszállása részére. A jövőben közösen fogunk azon dolgozni, hogy jelszavunk minél több tehetséges magyar fiatalt inspiráljon arra, hogy egyszerre válassza az élsportot és a felsőfokú tanulmányokat egy versenyképesebb Magyarországért - jelentette ki Szalay-Berzeviczy Attila.
A BOM a Magyar Sportért Alapítvány magától értetődőnek tartja, hogy a világ második legsikeresebb olimpiai nemzete, amely egyike a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tizenhárom alapítójának, komolyan megfontolja a nyári olimpiai és paralimpiai játékok megrendezésének lehetőségét. A világ legnagyobb sporteseményének Budapestre hozatala a kétezres évek második harmadában a fejlődés egy olyan új korszakának a csúcseseménye lenne, mint amilyen az 1896-os milleniumi ünnepségsorozat volt a kiegyezést követő nagyszabású beruházások és épitkezések évtizedeiben. Éppen ezért az alapítvány kuratóriuma reményét fejezte ki, hogy a Fővárosi Közgyűlés támogatni fogja a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Paralimpiai Bizottság azon javaslatát, amely szerint Budapest Főváros Önkormányzata az elkövetkezendő években a két szervezettel közösen részt vesz a NOB Tájékozódási Folyamatában azzal a céllal, hogy megismerje, lehetséges-e a soron következő európai rendezésű nyári olimpiai és paralimpiai játékokat Magyarországra hozni. Ennek megfelelően a civil szervezet vezetése döntött arról, hogy létrehozza a vidéki szervezeteit minden vármegye székhelyen, amelyeknek feladata lesz az ismertterjesztés valamint helyben építeni és bővíteni a budapesti olimpia támogatóinak közösségeit.
Az alapítvány kuratóriumi ülésén részt vett Fürjes Balázs, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság állandó tagja, aki részletes tájékoztatást adott a a párizsi olimpia és paralimpia tapasztalatairól, valamint a BOM által működtetett Berzeviczy Albert ösztöndíjprogram párizsi bajnokai, Gulyás Michelle, Ekler Luca, Rasovszky Kristóf és Kiss Péter Pál, hogy élménybeszámolót tartsanak és a jövővel kapcsolatos terveikről beszélgettek a kuratórium tagjaival.
A BOM a Magyar Sportért Alapítvány kuratóriuma: