Szövetségi kapitány: Karácsony Gyula
elérhetősége: karishoot@gmail.com
Sportág története:
A sportlövészet az 1976-os paralimpiai játékok óta része a versenyprogramnak. Azóta számos változást eszközöltek, új számok és kombinációk jelentek meg a programban. Az atléták több távon (10, 25 és 50 méteren) mérhetik össze ügyességüket vegyes, vagy nemre bontott csoportokban. Összesen 12 paralimpiai szám van, ebből 4 pisztolyos és 8 puskás (6 SH1 és 2 SH2). Hat szám nyitott férfiak és nők számára vegyes csoportoknak és három-három csak férfiaknak vagy csak nőknek.
A sportlövészet a rugalmas helyigénye miatt egyre népszerűbb hazánkban is a mozgássérültek körében. 1992-ben Barcelonában már képviselte hazánkat magyar paralövész.
A mozgáskorlátozott lövők itthon integráltan tudnak versenyezni az ép sportlövőkkel. Legtöbbször, 3-szor volt paralimpiai résztvevő Gurisatti Gyula (Peking, London, Rió), Dávid Krisztina az első magyar női paralövő, aki már három paralimpián vett részt (London, Rió, Tokió). A XVI. Paralimpiai Játékokon Tokióban bronzérmet szerzett légpisztoly 10 méteres versenyszámban.
Klasszifikáció, sportági kategóriák(*)
Sportlövészetben a sportolók 7 kategóriában indulhatnak (6 mozgássérült, 1 látássérült)
A versenyzők az előzetes hazai klasszifikációjukat követően az első nemzetközi versenyükön szerzik meg a kategóriájukat az IPC-WSPS szabályzata alapján.
További információk a klasszifikációról:
Ezen a linken
*A fenti információk tájékoztató jellegűek, a pontos kategória meghatározása kizárólag ebben jártas szakember által lehetséges.