Menüpontok

Címke: RIO 2016

2016.09.18.

A Magyar Paralimpiai Csapat eredményei a XV. Nyári Paralimpiai Játékokon

A Magyar Paralimpiai Csapat 18 érmet nyert a XV. Nyári Paralimpiai Játékokon Rió de Janeiróban, ezzel a 162 résztvevő ország 83 érmes országa közül a 47. helyen zárt az éremtáblázaton. Köszönjük és gratulálunk a Magyar Paralimpiai Csapat sportolóinak a felkészülés során és a versenyeken nyújtott kiemelkedő teljesítményéhez. Köszönjük az edzők, szövetségi kapitányok és szakágvezetők szakmai munkáját, valamint minden szurkolónak és támogatónak a kiemelt figyelmet. Szép volt Magyar Paralimpiai Csapat!
Megvan a Magyar Paralimpiai Csapat első aranyérme! A 9. napon 1 arany, két ezüst és egy bronzérmet nyertek a magyar sportolók
2016.09.17.

Tóth Tamás 100 méter hátúszásban megnyerte a Magyar Paralimpiai Csapat első aranyérmét. A női tőrcsapat (Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna) ezüstérmet nyert, Biacsi Ilona 1500 méter síkfutásban ezüstérmet, Vereczkei Zsolt a hetedik paralimpiáján bronzérmet nyert! Az utolsó előtti versenynap hírei es fotói.
Elindultak a XV. Nyári Paralimpiai Játékok Rio de janeiroban
2016.09.08.

Lódi Renáta, az MTI különtudósítója jelenti:     Rio de Janeiro, 2016. szeptember 8., csütörtök (MTI) - Tizenhét nappal az olimpia zárása után helyi idő szerint szerdán este ismét fellobbant a láng Rio de Janeiróban, és ezzel megkezdődött a XV. paralimpia, a mozgássérült, látássérült és enyhe értelmi sérült sportolók legnagyobb sporteseménye, amely jövő vasárnapig tart.
Edzések Rióban
2016.09.06.

A Magyar Paralimpiai Csapat már javában edz, helyi körülmények között, a versenyek helyszínein. Szigorú időbeosztásuk van, mivel minden nemzet versenyzőinek lehetőséget biztosítanak, hogy a versenyek előtt teszteljék a pályákat.